Veslování a pádlování jako kompenzace sedavého zaměstnání

Veslování a pádlování je skvělý relax po pracovní době a zároveň prevence bolestí zad ze sedavého zaměstnání. Pokud se však nedostanete na lodičky nebo paddleboard tak často, jak byste chtěli, je tady domácí veslovací trenažér.

Tento malý a skladný trenažér vám brzy vypracuje silná a pevná záda. Díky vytrénovanému středu těla získáte celkovou sílu, kterou uplatníte v řadě každodenních činností. A zpevněné tělo také lépe vypadá, což vám jistě zvedne sebevědomí.

Záda potřebují pravidelný pohyb

Při současném životním stylu dostávají záda hodně zabrat. Mnohahodinové sezení, nevhodná chůze a nerovnoměrná zátěž postupně ničí záda i zádové svalstvo.

Pokud se těmto nešvarům nemůžete zcela vyhnout, snažte se v práci alespoň dodržovat přestávky a po půl hodině sezení se krátce projděte. V polední pauze se rozcvičte, omezte co nejvíce přenášení těžkých nákladů a je-li to možné, pořiďte si moderní batoh na notebook, který je hezký. A pravidelně cvičte - pro celkové zdraví se doporučuje 10 000 kroků denně, což odpovídá 7 km.

Posilování nelze ošidit

K pravidelné chůzi či běhu doplňte ještě posilování. Osvědčeným strojem pro domácí posilování zad je veslařský trenažér. Dá se složit do vertikální polohy a zabere tak minimum místa. Díky specifickému veslařskému pohybu procvičíte celé tělo a dokonale protáhnete i zádové svaly.

Veslování je vynikající na zpevnění svalového korzetu. Působí na svaly od paží až po nohy. Pro zhubnutí veslujte ráno na lačno, kdy je hladina krevního cukru nejnižší a tělo rychleji sáhne do tukových zásob.

jak cvičit na veslovacím trenažéru? Celý záběr  je složen z pěti pohybů - pro efektivní trénink a prevenci bolestí zad se je naučte co nejlépe.


Publikováno: 5. 8. 2016